Menu główne
Start
Aktualności
Topografia
Kalibracje
Programy
PDA GPS
Koordynaty
Mobile Wieści
ONZ
Magazyn map
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Pogoda
Temp.: °
T. wiatru: °
Wilgotn.: %
Prędkość:  
Kier.: °
Barom.:  
Świt - Zmierzch
07:5611:5415:52
Żagań, Polska CET
Nowości
Odwiedziło nas

Start
Szukasz tonera do drukarki?
Joomla Popin Window by DART Creations
Przyjdz do Compuserv Polska
on tam na Ciebie czeka!


 
Prywatność
info.pngPodczas przeglądania niniejszej witryny lub jakiejkolwiek witryny zewnętrznej, do której prowadzi odpowiednie łącze, na dysku komputera użytkownika mogą zostać zapisane pewne informacje w postaci plików cookie. Pliki te umożliwiają przystosowanie witryny do zainteresowań i preferencji użytkownika.
 
TOPOEXPLORER
Witaj w TopoExplorer
Jeteś na stronach mających na celu popularyzację topografi z wykorzystaniem mobilnych urządzeń GPS oraz paltopów. Coraz większa dostępność do wszelkiego rodzaju map papierowych oraz malejące ceny "ręczniaków" skłaniają do samodzielnego zrobienia elektronicznych map umożliwjających poruszanie się po nie znanym terenie.

Wspólnie z użytkownikami chcemy stworzyć miejsce zawierające niezbędną wiedzę w zakresie posługiwaniu się różnymi mapami oraz programami PDA do pracy z GPS. Oczywiście mozna dziś kupic mapy samochodowe dostosowane do urządzen mobilnych jednak ich cena jest jeszcze zbyt wysoka. Map topograficznych w róznej formie, papierowej czy elektronicznej jest tak dużo, że wystarczy prosty komputer, skaner, trochę darmowego oprogramowania, no i oczywiście trochę chęci i najtańszy paltop z GPS (około 600 zł ) zamienia się w bardzo dokładny nawigator.
Czytaj całość…
 
Global Positioning System

GPS-24satellite.pngGPS-NAVSTAR (ang. Global Positioning System - NAVigation Signal Timing And Ranging)) – system nawigacji satelitarnej obejmujący zasięgiem całą kulę ziemską. Zasada działania polega na bardzo dokładnym (atomowym) pomiarze czasu dotarcia sygnału radiowego z satelitów do odbiornika.

Czytaj całość…
 
Palmtop - Komputer do ręki
pocket_pc.jpgPalmtop (także: PDA, Personal Digital Assistant, komputer kieszonkowy) to mały, przenośny komputer osobisty. Mniejszy od laptopa - z powodzeniem mieści się w dłoni lub w kieszeni (ang. palm - dłoń, top - na wierzchu). Palmtopy są komputerami programowalnymi - można w nich instalować oprogramowanie.
Czytaj całość…
 
Nasza pozycja

N = 51°36'35,3''
E = 15°18'18,7''

WiFi HOTSPOTS
Atlas samochodowy w 5 minut
okladka.jpg
Samochodowy Atlas Polski w 5 minut. Z taką mapą nigdy nie zabłądzisz. Znajdowanie miejscowości na mapie Polski, numery dróg oraz nazwy ulic. Czego więcej trzeba aby trafić do celu.
Przygotowanie map topograficznych polegające na zeskanowaniu kolejnych arkuszy domowym skanerem, połączenie skanów, kalibracja i konwersja do formatu Ozi CE to zajęcie bardzo pracochłonne i wymagające niemałego doświadczenia. Rozwiązaniem naszej bolączki jest ...
Czytaj całość…