Menu główne
Start
Aktualności
Topografia
Kalibracje
Programy
PDA GPS
Koordynaty
Mobile Wieści
ONZ
Magazyn map
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Ostatnio dodano

No Documents
Start arrow Aktualności arrow Mapy na wakacje
Mapy na wakacje PDF Drukuj Email
Posiadaczy OziExplorera ucieszy wiadomość iż są do pobrania skalibrowane mapy kilku najpopularniejszych miejsc wakacyjnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mapy zostały wygenerowane na podstawie map Google przy pomocy Google Maps Viewer i posiadają kalibrację. Dokładność map jest doskonała co szczególnie widać na mapie Karkonoszy. Pozostałe mapy Wolina, WJM oraz Borów Tucholskich zawierają trochę mniej szczegółów ale to wystarczy aby nie pogubić się w terenie. Dodatkowo opublikowane zostały mapy WJM dla żeglarzy z warstwicami jezior oraz z miejscami niebezpiecznymi. Oczywiście skalibrowane. Drobne niedokładności, jak zresztą pisze autor nie są krytyczne i można bezpiecznie żeglować. Dla zwolenników spędzania wolnego czasu nad zatoką gdańską dwie mapy - Trójmiasta oraz terenów nad zatoką.
Wszystkie mapy należy rozpakować i przekopiować do PDA do katalogu \OziExplorer\Maps.
 
następny artykuł »
WiFi HOTSPOTS
Orientacja i pomiary
Mając Poket PC z mapą i GPS trudno się w terenie zgubić. ale co robić kiedy wysiądzie bateria to zawsze się przyda elementarna wiedza o orientowaniu się w terenie. Przyda się wtedy nawet zwykła papierowa mapa topograficzna.

Czytaj całość…
 
Teren i jego elementy
Kto był w wojsku to wie że jest to zespół zewnętrznych cech terenu — rzeźba, cieki i zbiorniki wodne, rodzaje użytków, drogi, zabudowa, oraz wzajemne położenie szczegółów terenu. Kto nie był niech przeczyta, może się kiedyś przyda.
Czytaj całość…