Menu główne
Start
Aktualności
Topografia
Kalibracje
Programy
PDA GPS
Koordynaty
Mobile Wieści
ONZ
Magazyn map
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Pogoda
Temp.: °
T. wiatru: °
Wilgotn.: %
Prędkość:  
Kier.: °
Barom.:  
Świt - Zmierzch
07:5611:5415:52
Żagań, Polska CET
Nowości
Odwiedziło nas

Start
PDF Drukuj Email
Witaj w TopoExplorer
Jeteś na stronach mających na celu popularyzację topografi z wykorzystaniem mobilnych urządzeń GPS oraz paltopów. Coraz większa dostępność do wszelkiego rodzaju map papierowych oraz malejące ceny "ręczniaków" skłaniają do samodzielnego zrobienia elektronicznych map umożliwjających poruszanie się po nie znanym terenie.

Wspólnie z użytkownikami chcemy stworzyć miejsce zawierające niezbędną wiedzę w zakresie posługiwaniu się różnymi mapami oraz programami PDA do pracy z GPS. Oczywiście mozna dziś kupic mapy samochodowe dostosowane do urządzen mobilnych jednak ich cena jest jeszcze zbyt wysoka. Map topograficznych w róznej formie, papierowej czy elektronicznej jest tak dużo, że wystarczy prosty komputer, skaner, trochę darmowego oprogramowania, no i oczywiście trochę chęci i najtańszy paltop z GPS (około 600 zł ) zamienia się w bardzo dokładny nawigator.
Jeżeli taki "mobilek" posiada jescze bezprzewodową kartę sieciową (WiFi) to możliwości takiej zabawki rozszerzają się bardzo poważnie. Takie urządzenie to ręczne centrum nawigacyjno-komunikacyjno-rozrywkowe. Czy coś trzeba jeszcze dodawać? 
Dodatkowo może zawierać telefon, oraz aparat telefoniczny co czyni go urządzeniem bardzo uniwersalnym. Łatwo policzyć iż zakup aparatu cyfrowego, odtwarzacza MP3 (MP4), telefonu komórkowego i odbiornika GPS jest sporym wydatkiem. Mając nie drogiego palmtopa z GPS oraz WiFi mamy wszystko w jednym.
Przy pomocy oprogramowania wyprodukujemy mapy do nawigacji, nagramy ulubione filmy, zdjęcia oraz muzykę, połączymy się z internetem, wyślemy pocztę lub SMS. Największa przy tym jest jednak satysfakcja, że przy nie wielkich nakładach finansowych oraz własnej pracy bedziemy mogli korzystać z tych dobrodziejstw a nawet służyć pomocą innym.
Zapraszamy zatem do korzytania z wiedzy i porad zawartych na stronach TopoExplorer a także liczymy na szeroką współpracę.
 
« poprzedni artykuł
Nasza pozycja

N = 51°36'35,3''
E = 15°18'18,7''

WiFi HOTSPOTS
Atlas samochodowy w 5 minut
okladka.jpg
Samochodowy Atlas Polski w 5 minut. Z taką mapą nigdy nie zabłądzisz. Znajdowanie miejscowości na mapie Polski, numery dróg oraz nazwy ulic. Czego więcej trzeba aby trafić do celu.
Przygotowanie map topograficznych polegające na zeskanowaniu kolejnych arkuszy domowym skanerem, połączenie skanów, kalibracja i konwersja do formatu Ozi CE to zajęcie bardzo pracochłonne i wymagające niemałego doświadczenia. Rozwiązaniem naszej bolączki jest ...
Czytaj całość…