Menu główne
Start
Aktualności
Topografia
Kalibracje
Programy
PDA GPS
Koordynaty
Mobile Wieści
ONZ
Magazyn map
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Nowości
Ostatnio dodano

No Documents
Start arrow Programy
AKTUALNOŚCI
Ziemia na ekranie
Ciekawa strona pozwalająca oglądać naszą planetę z różnej wysokości znajduje się pod tym adresem http://www.flashearth.com
 
Dla posiadaczy PDA
Coraz większa powszechnośc urządzeń mobilnych zmusza właścicieli portali do dostosowania wyglądu i treści do urządzeń mobilnych. Wiedzą posiadacze pocketów, że nawet posiadając ekran 640x480 (Acer n3xx, Fujitsu-Simens Loox n550, n550) trudno oglądać skomplikowane i rozbudowane portale.
 
Programy
Dlaczego mapy rastrowe? PDF Drukuj Email
Komercyje programy dla kierowców, żeglarzy czy wędrowców są stosunkowo drogie ale mają niewątpliwą zaletę jaką jest automatyczne prowadzenie do celu, który potrafią zlokalizować nawet z dokładnościa do numeru budynku czy innego obiektu. Mapy topograficzne lub turystyczne  posiadają tę przewagę iż w zależności od skali mapy oraz typu tych elementów pokazują zdecydowanie więcej. Przy mapach historycznych ma to niebanalne znaczenie gdyż odzwierciedlaja zachodące zmiany lub zawierają obiekty juz nie istniejące. Pozwalają więc poruszać się po terenie nieznanym i bezdrożach. Najważniejszą zaletą jest szybka i prosta kalibracja co sprawia, że można przygotować mapę tuż przed jej użyciem. Skupimy się zatem na programach darmowych oraz shareware w cenie od 30 do 100$. Mimo niewielkiej ceny pozwalają indeksować miejscowości i obiekty, importować ścieżki i punkty z innych programów, umożliwjają komunikaty dzwiękowe co czyni je bardzo atrakcyjnymi i popularnymi.
 
OziExplorer CE 2.0 PDF Drukuj Email
CapScr0005.jpgOziExplorer w wersji 2.x to doskonały program do pracy z mapami rastrowymi. Zmieniono całkowicie interface użytkownika, zwiększono ilość funkcji niezbędnych do nawigowania w dowolnym terenie, na wodzie i w powietrzu. W stosunku do pierwszej wersji wygląda i działa fantastycznie.
Czytaj całość…
 
Ruchoma mapa PDF Drukuj Email

ruchomampa.gifBy skorzystać ze skalibrowanej mapy musimy zainstalo- wać na PocetPC OziExplorerCE. Jest to wersja demo z ograniczeniami, ale wystarczająco funkcjonalna by zobaczyć zalety ruchomej mapy.

Czytaj całość…
 
OziExplorer PC PDF Drukuj Email
ozilogo.gifDobrodziejstwem rozwoju techno- logicznego byto przysłowiowe zej- ście pod strzechy technologii nawigacyjnych związanych z systemem GPS.


Czytaj całość…
 
Szukanie obiektów PDF Drukuj Email

mapa_z_lupa1.jpg

Znalezienie na mapie Polski Warszawy nie stanowi żadnego problemu ale z Grabowem mogą być problemy. Jest jednak na to sposób.

Czytaj całość…
 
Zobacz też…
WiFi HOTSPOTS
Orientacja i pomiary
Mając Poket PC z mapą i GPS trudno się w terenie zgubić. ale co robić kiedy wysiądzie bateria to zawsze się przyda elementarna wiedza o orientowaniu się w terenie. Przyda się wtedy nawet zwykła papierowa mapa topograficzna.

Czytaj całość…
 
Teren i jego elementy
Kto był w wojsku to wie że jest to zespół zewnętrznych cech terenu — rzeźba, cieki i zbiorniki wodne, rodzaje użytków, drogi, zabudowa, oraz wzajemne położenie szczegółów terenu. Kto nie był niech przeczyta, może się kiedyś przyda.
Czytaj całość…
 
Atlas samochodowy w 5 minut
okladka.jpg
Samochodowy Atlas Polski w 5 minut. Z taką mapą nigdy nie zabłądzisz. Znajdowanie miejscowości na mapie Polski, numery dróg oraz nazwy ulic. Czego więcej trzeba aby trafić do celu.
Przygotowanie map topograficznych polegające na zeskanowaniu kolejnych arkuszy domowym skanerem, połączenie skanów, kalibracja i konwersja do formatu Ozi CE to zajęcie bardzo pracochłonne i wymagające niemałego doświadczenia. Rozwiązaniem naszej bolączki jest ...
Czytaj całość…